WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI

Informacje

 

Warszawskie Targi Książki


Warszawskie Targi Książki powstały w 2010 roku z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Organizatorem jest spółka Targi Książki powołana przez inicjatorów projektu – wydawnictwa: Bellona, Bosz, Ezop, Jeden Świat, FK Olesiejuk, Poligraf, Rytm, Salezjańskie, Sonia Draga, TAiWPN Universitas, ZYSK i S-ka oraz firmę Murator EXPO, która pozostaje organizatorem wykonawczym.
WTK to efekt profesjonalnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Targi organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. Od 2013 roku, z sukcesem, Targi odbywają się na PGE Narodowym.
Warszawskie Targi Książki to projekt z ogromnym potencjałem, w fazie dynamicznego rozwoju. Konsekwentnie promujemy czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych odbiorców. Służy temu niezwykle bogaty i różnorodny program wydarzeń towarzyszących: warsztaty, seminaria, debaty, spotkania.

W 7. Warszawskich Targach Książki i towarzyszących im jubileuszowych 10. Targach Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA udział wzięło 815 wystawców z 25 krajów, 1017 autorów i ponad 70 000 publiczność. Czterodniowe wydarzenie objęło bez mała tysiąc pięćset spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Murator EXPO, obok Warszawskich Targów Książki, wraz ze spółką Targi Książki organizuje także Śląskie Targi Książki oraz regionalne plenery – Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni i Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo” w Szczecinie.

 

 

Kontakt

Murator EXPO Sp. z o.o.

Teresa Wieczorek
Koordynator ds. Sprzedaży
tel. +48 22 829 66 86
twieczorek@muratorexpo.pl

Dorota Sadowińska-Rzepka
Koordynator Projektu
tel. +48 22 829 66 65
dsadowinska@muratorexpo.pl

Małgorzata Kanownik
Koordynator ds. PR
tel.+48 22 829 66 72
+48 505 245 837
mkanownik@muratorexpo.pl